Zoologická záhrada Košice

Rozlohou tretia najväčšia ZOO v Európe v prostredí nádherného lesoparku.

Oddych, relax a poznanie – to všetko nájdete v košickej ZOO. Za štvrťstoročie existencie sa stala ideálnym miestom celodenného výletu najmä pre rodiny s deťmi.
Areál sa nachádza v čarokrásnom kúte Košickej kotliny. Okrem exotickej fauny ponúka množstvo oddychových zón, detských ihrísk, ohniská zriadené na piknik v prírode, veľa atrakcií, aké inde nenájdete.
Je všeobecne známe, že rozlohou 288 hektárov je košická zoo tretia najväčšia v Európe, hoci asi len tretinu využíva pre zvieratá i návštevníkov.
Začiatok jej výstavby siaha do roku 1979. Odvtedy prešla zložitým vývojom, ktorý bol orientovaný na vytváranie podmienok pre pôvodnú eurázijskú faunu.
Prvými obyvateľmi košickej ZOO sa stali kone plemena Hucul. Miesto tam postupne dostali aj iné druhy kopytníkov. Zachytením tečúcich potokov z lesa na dvoch miestach zoo vytvorila podmienky na chov viacerých druhov vodnej hydiny.
V areáli postupne pribudlo exotárium pre vtáky a plazy, neskôr jednoduché chovné zariadenia pre malé a veľké šelmy. V súčasnosti sa môže návštevník zoo stretnúť s cca 140 druhmi zvierat. Dovedna chová košická zoo asi 1 200 zvierat.
Rozľahlý areál umožňuje chovať zvieratá vo veľkých výbehoch, ktoré pripomínajú prirodzené prostredie ich biotopu.

Zoologická záhrada sa pripravuje na otvorenie Dinoparku, ktoré bude 1. júna 2013. Expozičná časť areálu ZOO sa tak v údolí potoka Hrubša rozrastie o ďalších vyše 5 hektárov. Návštevníci sa môžu tešiť na 5 pohyblivých modelov a 13 statických scén, pričom jedna scéna môže obsahovať až 7 modelov. Súčasťou tejto turistickej atraktivity bude detské paleontologické ihrisko s prístreškom a ukrytým modelom kostry. Projekt Dinoparku uvažuje aj s 3D kinosálou, nebude chýbať ani náučný chodník s tematikou života na Zemi. Návštevníci si budú môcť zakúpiť suveníry v DinoShope a občerstvi ť sa v DinoGrile. Do prehistorického sveta sa návštevníci dostanú cez veľkú bránu, ktorá bude vsadená do dekoratívnej hradby.

Kde nás nájdete a ako sa k nám dostanete?
Široká 31, Košice – Kavečany
Autobus č. 29 z centra (železničná a autobusová stanica) smer ZOO, konečná zastávka.

Kontakt:
T: +421 (55) 7968 011, +421 (55) 7968 022
E: zoo@zookosice.sk
W: www.zookosice.sk

Otváracie hodiny: otvorené celoročne
apríl – september 9:00 – 19:00
marec, október 9:00 – 17:00
január, február, november, december 9:00 – 16:00
Odporúčaná priemerná doba návštevy: 4 hodiny


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup