Termálne kúpalisko Patince

Obľúbené letné termálne kúpalisko Patince je situované v príjemnej okrajovej časti obce Patince, asi 15 km od Komárna. Obec a jej okolie predstavujú oblasť s najdlhším slnečným svetlom a najvyššími teplotami na Slovensku.
Rekreačný areál kúpaliska bol vybudovaný v okolí termálneho prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 160 až 200 m a má teplotu 27°C. Tunajšia termálna voda má preukázateľné liečivé účinky najmä pri chorobách pohybového aparátu, ako je napríklad reuma.
V areáli termálneho kúpaliska sa nachádza viacero bazénov a vodných atrakcií. Športový bazén s dĺžkou 44 m je vhodný pre aktívnych plavcov, menší plavecký bazén s termálnou vodou a dĺžkou 18 m je určený skôr pre rekreačných plavcov. Odpočinok a regeneráciu nájdete v sedacom (oddychovom) bazéne s termálnou vodou zohriatou na 30 až 34°C. Na najmenších čaká malý detský bazén a tiež rekreačný detský bazén s vodnými atrakciami, v ktorom si prídu na svoje aj odrastenejšie deti. K najväčším lákadlám kúpaliska patrí toboganový svet s celkovou dĺžkou dráh 150 m. Toboganový svet sa skladá z troch šmykľaviek: najdlhšej Anakondy, najprudšej Kamikadze a najširšej Family-superšmykľavky.
Kúpalisko ponúka svojim návštevníkom, samozrejme, i možnosti občerstvenia a stravovania.

Lokalita

Okres: Komárno (Nitriansky kraj)

GPS: 47,746687 18,308862


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup