Štrbské Pleso – Solisko

Štrbské Pleso je najvyššie položená osada vo Vysokých Tatrách. Na južných svahoch Predného Soliska sa rozprestiera takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Vzdialenosť osady od mesta Poprad je 28 km.

Ski areál

Najvyšším bodom v stredisku je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry, nachádza sa tu tiež bufet a horská chata s teplou stravou.

V posledných rokoch bola na Štrbskom Plese výrazne rozšírená ponuka zjazdových tratí. Novinkou je modrá trať Turistická dlhá 1750 m, postavená v priestore medzi zjazdovkami Interski a Esíčko. Plocha nových zjazdoviek je cca 8 ha. Novinkou je tiež detský park Maxiland na novom mieste v blízkosti parkoviska. K novinkám na sezónu 2014/15 patrí nové zasnežovanie v plnej automatike, prepojovacia zjazdovka Solisko a zjazdovka Furkota v dĺžke 170 m a takisto Juniorská zjazdovka a spodná časť Turistickej v dĺžke 580 metrov.

Všetky upravované terény v stredisku obsluhujú moderné lanovky. Solisko, Esíčko, TuristickáInterski sú dostupné pomocou expresnej 4-sedačky Solisko, ktorá patrí medzi najdlhšie na Slovensku (dĺžka 2070 metrov, prevýšenie 430 m). Furkotka je dostupná z expresnej 6-sedačky Furkota.

Na svahu Interski nájdete snowpark. Požičovňa, servis a lyžiarska škola pôsobí pri parkovisku v dolnej časti strediska.

Raj pre bežeckých lyžiarov

Bezprostredné okolie Štrbského plesa poskytuje najlepšie podmienky pre bežecké lyžovanie v Tatrách. Vysoká nadmorská výška tratí (1350-1400 m) zaručuje dostatok snehu počas veľkej časti zimnej sezóny.

Bežecké trate v celkovej dĺžke 26,5 km sú situované do troch lokalít. Päť okruhov sa nachádza priamo v športovom areáli pri parkovisku (dĺžka 0.5, 1, 1.4, 1.6 a 2.5 km), jeden z okruhov vedie okolo Štrbského plesa (dĺžka 3 km) a päť okruhov je vo Furkotskej doline (dĺžka 2, 2.5, 3, 4 a 5 km).

V prípade dostatku snehu sú všetky trate denne upravované pre klasický aj korčuliarsky štýl. Novinkou zimnej sezóny 2014/15 je technické zasnežovanie 2,5 km okruhu v športovom areáli.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
728x90