Slnečné jazerá – Senec

Slnečné jazerá alebo Senecké jazerá je názov turistickej lokality v meste Senec, ktorá sa nachádza pri veľkom umelom jazere v tomto meste.
Vznik jazier sa datuje do roku 1845, kedy tu prebiehalo bagrovanie štrku na výstavbu železnice Bratislava-Galanta. Pôvodne to bolo 5 samostatných jazier, ktoré sa neskôr zlúčili do jedného, čím vzniklo jazero s rozlohou 80 ha a s hĺbkou až 12 m. Jazero sa ako prírodné kúpalisko začalo využívať v roku 1919, vtedy pod názvom Slovenské Tahiti. Nový názov Slnečné jazerá dostal areál v roku 1960.
Dnes má jazero rozlohu vyše 100 ha a areál sa rozdeľuje kvôli orientácii na „Sever“ a „Juh“. Existujú tu rozličné možnosti ubytovania, stravovania, vodných športov a rybolovu. Sú tu hotely, penzióny, väčšie chaty, chatky a zariadenia turistickej triedy. Návštevníci tu nájdu detské ihriská, volejbalové plážové ihriská, tenisové kurty, požičovňu športových potrieb (člny a vodné bicykle), tobogány, futbalové ihrisko s umelým povrchom a vodný futbal. Na severnej strane je vybudovaný nový aquapark.

Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup