Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky

GPS: N49o8´7´´ E19o40´31´´

Lokalita: Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš, obec Žiar

Na sever 10km od Liptovského Mikuláša leží na južných svahoch Západných Tatier vo výške 810 -902m lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky.
Trasy sú mierne obtiažne, vhodné pre začínajúcich a stredne náročných lyžiarov. V prevádzke sú 2 vleky v dĺžke 400m a 200m. Zjazdovky sú denne upravované, ak je potrebné tak sa mechanicky zasnežuje.
Lyžiarske stredisko ponúka aj večerné lyžovanie pod umelým osvetlením. Funguje tu lyžiarska škola, ski servis, požičovňa lyžiarskej výstroje a úschovňa batožiny. Celú sezónu je v prevádzke bufet s teplým občerstvením.
Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú udržiavané trate v okruhu 20km, napr. smer Smrečany 6,0km, smer Žiarska chata 5,2km. Počas bežeckej túry je krásny výhľad na zasnežené vrcholy Tatier.
Žiarska dolina je vyhľadávaná aj skialpinistami pre vhodný terén, ktorý je prístupný iba pešo alebo na lyžiach. Medzi Žiarskou chatou a symbolickým cintorínom sa nachádza jediný tréningový park skialpinistov na Slovensku „BCA Beacon Training Park. Skialpinisti sa môžu pohybovať v koridore Malých a Veľkých Závratov.
Prístup do areálu lyžiarskeho strediska: od autobusovej zastávky na konci obce Žiar 200m.
Parkovanie v areáli je bezplatné.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
728x90