Lyžiarske stredisko Jasná

Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Dominantou strediska je vrchol Chopok, kde je nová panoramatická terasa s reštauráciou. Jasná sa rozprestiera na území dvoch regiónov: severná časť na Liptove a južná na Horehroní.

Počnúc sezónou 2013 sa výrazne zjednodušila doprava lyžiarov a snowboardistov do strediska. Zo severnej strany od Liptovského Mikuláša odporúčame použiť záchytné parkovisko na Lúčkach, odkiaľ do strediska už nie je potrebné dopraviť sa skibusom, nakoľko priamo z parkoviska premáva nová lanovka. Z južnej strany od Brezna bolo otvorené nové záchytné parkovisko pri dojazde zjazdoviek na Krupovej (kapacita 520 miest). V oboch nástupných bodoch nájdete aj pokladne, požičovňu či servis.

Skiareál

Jasná ponúka 35 km zjazdoviek a 9 km lyžiarskych ciest prepájajúcich jednotlivé lokality. Pri dostatku prírodného snehu stredisko poskytuje najlepšie podmienky pre freeride na Slovensku.

Takmer všetky zjazdovky obsluhujú expresné lanovky s dostatočnou kapacitou. Rady na vleky sa ale môžu tvoriť na Krupovej, preto sa tomuto miestu niekedy v špičke oplatí vyhnúť. Z Krupovej je pripravovaná výstavba nového dopravného zariadenia v najbližších rokoch.

Rodiny s deťmi

Začiatočníci a deti majú v Jasnej k dispozícii tri detské parky, a to na Lúčkach, Bielej Púti a Krupovej.

Uložiť


728x90