Kúpele Nimnica

Pri hĺbení základovej jamy priehradného múru sa v r. 1953 pod úrovňou hladiny Váhu objavila podozrivá voda, ktorá bola čistá, no trochu slaná a šumela. Pri hydrogeologickom prieskume sa vo viacerých vrtoch zachytila uhličitá voda s vysokou koncentráciou látok. To vzbudilo pozornosť širokej verejnosti, a keď sa v niektorých prípadoch pracovníkov Priehrady mládeže prejavili aj pozitívne zdravotné účinky, rozšírila sa bleskurýchle fáma o zázračnej liečivosti týchto vôd. Pod tlakom mienky verejnosti a po overení zdravotnej prospešnosti vôd bolo rozhodnuté využiť ich kúpeľnícky na liečenie dýchacích a zažívacích ústrojov. Dnes je indikačný zoznam rozšírený o ďalšie skupiny chorôb. Minerálna voda obsahuje mnohé stopové prvky ako draslík, horčík, chlór, jód, sodík, vápnik, železo a tiež voľný oxid uhličitý.

 


Kde nás nájdete
Slovenská republika, Trenčiansky kraj, v údolí rieky Váh, medzi Považskou Bystricou, od ktorej je vzdialená severozápadným smerom asi 11 km a Púchovom, od ktorého je vzdialená severovýchodným smerom asi 3,5 km. Situovaná je na úpätí výbežku Javorníkov nad Nosickou vodnou nádržou nazvanou Priehrada mládeže, v nadmorskej výške cca 300 m n. m. Klimatické podmienky majú charakter podhorského podnebia s miernymi zimami, teplými letami. Masy vody v priehradnom jazere vytvárajú šetriacu mikroklímu. Poloha na južnom svahu zabezpečuje ochranu proti severným vetrom.

Ako sa k nám dostanete

Najjednoduchší spôsob je vlakom do Púchova, kde stoja takmer všetky rýchliky a IC vlaky. Z púchovskej stanice pokračujete prímestskou autobusovou dopravou alebo taxíkom.

Ak prichádzate autom, odbočíte z diaľnice D1 (Bratislava – Žilina) na Púchov a z neho pokračujete 4km smerom na Považskú Bystricu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup