Krásnohorská jaskyňa

[wr_column]Krásnohorská jaskyňa

Krásnohorská jaskyňa

 GPS:  N48o37´5″  E20o35´15″

Lokalita: Košický kraj, okres Rožňava, obec Krásnohorská Dlhá Lúka

Na juhovýchod od Rožňavy na okraji Silickej planiny pri obci Krásnohorská Dlhá Lúka sa nachádza unikátny výtvor prírody – Krásnohorská jaskyňa. Objavili ju v roku 1964 a v súčasnosti je sprístupnená verejnosti.

Dobrodružná prehliadka je smerovaná po drevených lávkach ponad jaskynný potok Buzgó, po rebríkoch aj po teréne jaskyne v sprievode skúsených vodcov. Trasa vedie do Siene obrov ku Kvapľu rožňavských jaskyniarov, ktorá so svojou majestátnymi rozmermi (výška 34m, priemer základne 12m, hmotnosť 2 000t) patrí medzi najväčšie podobné útvary v miernom klimatickom pásme. Podzemné priestory jaskyne majú doteraz objavenú dĺžku 1 556m, z toho je sprístupnených 450m.

Samotná prezentácia prehliadky ponúka nevšedný jaskyniarsky zážitok pre všetkých návštevníkov. Môžete tu pocítiť adrenalín z objavovania neznámych priestorov, ktorý jaskyniari dôverne poznajú.

Na vstup do jaskynných priestorov je potrebná kompletná jaskyniarska výstroj a pevná, nepremokavá obuv. Výstroj je možné si zapožičať pred vstupom do jaskyne. Termín aj počet osôb odporúčame dohodnúť vopred telefonicky.

Jaskyňa je zaradená do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
728x90